SIWZ zawiera 13 kolejno ponumerowanych kartek
Zamawiający:
Centrum Usług Wspólnych
w Lubaniu |
Adres do korespondencji:
Centrum Usług Wspólnych
w Lubaniu
Lubanie 61, 87-732 Lubanie
Tel. 54 251-35-16
e-mail: cuwlubanie@onet.pl |
SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Centrum Usług Wspólnych w Lubaniu
z dnia 09.02.2022 r.
Dostawa oleju napędowego do autobusów szkolnych na 2022/2023 rok
w ilości do 23.000 litrów.
CPV – 09134100-8 – olej napędowy
Postępowania prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego o wartości szacunkowej poniżej 130.000 zł. Podstawa prawna art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2021 poz. 1129 z późn. zm.).
Zapytanie ofertowe oraz specyfikacja istotnych warunków zamówienia z załącznikami zamieszczona jest na stronie internetowej Centrum Usług Wspólnych w Lubaniu (https://bip.cuwlubanie.pl/).
Spis rzeczy
Rozdział 1. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia
- 1. Nazwa i adres zamawiającego.
- 2. Tryb udzielenia zamówienia.
- 3. Opis przedmiotu zamówienia.
- 4.Termin wykonania zamówienia
- 5. Informacje dotyczące wadium.
- 6. Opis sposobu przygotowania ofert.
- 7. Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy
- 8. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
- 9. Tryb otwarcia ofert
- 10. Zwrot oferty bez otwierania
- 11. Opis sposobu obliczania ceny oferty.
- 12. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert.
- 13. Odrzucenie oferty.
- 14. Wybór oferty i zawiadomienie o wyniku postępowania.
- 15. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego w tym również warunki płatności.
- 16. Unieważnienie postępowania.
Rozdział 2. Dodatki.
- 17. Dodatki.
- 18. Informacja o możliwości uzyskania dodatków do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Rozdział 1. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia.
Nazwa i adres zamawiającego
Centrum Usług Wspólnych w Lubaniu
Lubanie 61,
87-732 Lubanie
Tel. 54 251-35-16
e-mail: cuwlubanie@onet.pl
2
Tryb udzielenia zamówienia
Konkurs ofert
Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju napędowego do autobusów szkolnych.
- Zamówienie będzie obejmowało zakup oleju napędowego w ilości do 23.000 litrów w systemie sprzedaży bezgotówkowej (flota).
- Tankowanie odbywać się będzie sukcesywnie w terminie realizacji zamówienia, na całodobowych stacjach paliwowych, na terenie całego kraju (wymagana minimum jedna stacja w każdym powiecie), z zastrzeżeniem, że karta paliwowa (flotowa) będzie uprawniała do tankowania oleju napędowego w co najmniej jednej stacji paliw, zlokalizowanej w odległości nie większej niż 10 km od siedziby Zamawiającego (odległość mierzona do stacji paliw Wykonawcy drogami publicznymi).
- Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania ze stacji innych podmiotów zrzeszonych w danej sieci i akceptujących karty paliwowe wydane przez Wykonawcę na warunkach określonych w ofercie.
- Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości zamówienia określonego w pkt. 2 do 70%.
- Paliwo powinno spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U.2015.1680) oraz właściwymi polskimi normami obowiązującymi dla paliw będących przedmiotem zamówienia lub odpowiednio z innymi normami obowiązującymi w chwili dostawy.
- Dostawy będą realizowane na zasadzie doraźnych tankowań w stacji paliw Wykonawcy do zbiorników pojazdów.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania od Wykonawcy dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów jakościowych sprzedawanego paliwa.
- Zakup paliw odbywać się będzie przy wykorzystaniu firmowych kart identyfikacyjnych paliwowych wystawionych dla poszczególnych pojazdów Zamawiającego. Karty identyfikacyjne zabezpieczone będą poufnym numerem identyfikacyjnym.
- Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznej identyfikacji terminu i ilości wydanego paliwa z samochodem służbowym, poprzez wydanie kierowcy wydruku, w którym podane będą następujące informacje identyfikacyjne:
- godzina, data, oraz miejsce tankowania,
- numer rejestracyjny pojazdu i numer karty identyfikacyjnej paliwowej,
- ilość i rodzaj pobranego paliwa,
- wartość pobranego paliwa.
- Za wydanie pierwszych kart paliwowych w systemie flota dla każdego samochodu Wykonawca nie pobiera żadnych opłat. W przypadku zwiększenia ilości posiadanych samochodów lub wymiany floty samochodowej albo utraty karty przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnego wystawienia kart dodatkowych lub zamiennych. Koszty związane z obsługą kart paliwowych w całym okresie realizacji zamówienia ponosi Wykonawca.
- Wykonawca musi posiadać stacje paliw spełniające wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. z 2005 r. Nr 243, poz. 2063 ze zm.).
Termin wykonania zamówienia
- Termin wykonania zamówienia – od dnia podpisania umowy do 31.05.2023 r.
Informacje dotyczące wadium
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.
Opis sposobu przygotowania ofert
- Warunki formalne sporządzenia oferty, których nie spełnienie może spowodować odrzucenie oferty:
- oferta musi być przygotowana w języku polskim, pisemnie na papierze przy użyciu nośnika pisma nie podlegającego usunięciu bez pozostawienia śladów, wszelkie pisma sporządzone w językach obcych muszą być przetłumaczone na język polski i podczas oceny oferty zamawiający będzie opierał się na tekście przetłumaczonym;
- oferta musi mieć formę pisemną i format nie większy niż A4. Arkusze o większych formatach należy złożyć do formatu A4;
- pożądane jest, aby oferta była złożona na kolejno ponumerowanych stronach, a numeracja stron musi rozpoczynać się od numeru 1, umieszczonego na pierwszej stronie oferty; zamawiający nie wymaga numerowania stron nie zapisanych – nie jest to jednak warunek, którego nie spełnienie skutkowałoby odrzuceniem oferty;
- strony zawierające informacje nie wymagane przez zamawiającego (np.: prospekty reklamowe o firmie, jej działalności itp.) i nie podlegające ocenie nie muszą być numerowane i parafowane;
- oferta musi być podpisana przez osoby upełnomocnione do reprezentowania wykonawcy i zaciągania w jej imieniu zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej cenie oferty. Oznacza to, iż jeżeli z dokumentu określającego status prawny wykonawcy lub pełnomocnictwa wynika, iż do reprezentowania wykonawcy upoważnionych jest łącznie kilka osób dokumenty wchodzące w skład oferty muszą być podpisane przez wszystkie te osoby.
- pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do reprezentowania wykonawcy, zaciągania w jego imieniu zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej cenie oferty oraz podpisania oferty musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli pełnomocnictwo takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny oferenta do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo (upoważnienie do podpisania oferty – wzór stanowi załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji).
- we wszystkich przypadkach, gdzie jest mowa o pieczątkach, zamawiający dopuszcza złożenie czytelnego zapisu o treści pieczęci zawierającego co najmniej oznaczenie nazwy firmy i siedziby,
- całość oferty powinna być złożona w formie uniemożliwiającej jej przypadkowe zdekompletowanie – arkusze (kartki) oferty powinny być zszyte, zbindowane lub trwale połączone w jedna całość inna techniką,
- każda zapisana strona oferty powinna być podpisana przez osobę (osoby) upoważnioną do podpisania oferty,
- każda poprawka w ofercie musi być podpisana przez osobę (osoby) upoważnioną do podpisania oferty,
- wzory dokumentów dołączone do niniejszej specyfikacji powinny zostać wypełnione przez wykonawcę i dołączone do oferty, bądź też przygotowane przez wykonawcę w zgodnej z niniejszą specyfikacją formie,
- stosowne wypełnienia we wzorach dokumentów stanowiących załączniki do niniejszej specyfikacji i wchodzących następnie w skład oferty mogą być dokonywane komputerowo, maszynowo lub ręcznie,
- dokumenty przygotowane samodzielnie przez wykonawcę na podstawie wzorów stanowiących załączniki do niniejszej specyfikacji powinny mieć formę wydruku komputerowego lub maszynopisu,
- dokumenty wchodzące w skład oferty, mogą być przedstawiane w formie oryginałów lub poświadczonych za zgodność z oryginałem kopii. Zgodność z oryginałem wszystkich zapisanych stron kopii dokumentów wchodzących w skład oferty musi być potwierdzona przez osobę (lub osoby) podpisującą (podpisujące) ofertę zgodnie z treścią dokumentu określającego status prawny wykonawcy lub treścią załączonego do oferty pełnomocnictwa.
- oferent może złożyć tylko jedną ofertę, w której może być zaoferowana tylko jedna cena.
- oferta musi być złożona zamawiającemu w trwale zamkniętym, nie naruszonym opakowaniu z napisem “Oferta” i tytułem postępowania lub podobnym napisem dostatecznie wyróżniającym ofertę spośród innej korespondencji wpływającej do zamawiającego oraz wskazane jest aby koperta posiadała nazwę i dokładnym adresem oferenta (dopuszcza się odcisk pieczęci) i napisem „Nie otwierać przed dniem: 02.2022r. godz.11.15”. wszelkie elementy oferty nie opakowane i oznaczone w ten sposób mogą nie być brane pod uwagę podczas porównywania i oceny ofert, a brak adnotacji dotyczących wykonawcy może być przyczyną otwarcia oferty mimo braku konieczności otwarcia oferty.
- Ofertę stanowi wypełniony druk “Formularz ofertowy” lub Formularz ofertowy przygotowany zgodnie ze wzorem (wzór – druk „Formularza ofertowego” stanowi załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji) z wypełnionymi załącznikami i wymaganymi dokumentami, zaświadczeniami i oświadczeniami.
- Nie ujawnia się informacji stanowiącej tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane.
Wykonawca nie może zastrzec następujących informacji: nazwy i adresu, informacji dotyczącej ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności. Wskazane jest, aby strony oferty, w stosunku do których wykonawca zastrzegł nie mogą być udostępniane, następowały kolejno po sobie lub stanowiły osobną część oferty.
- Koszty opracowania i dostarczenia oferty oraz uczestnictwa w przetargu obciążają wyłącznie Oferenta.
- Kompletna oferta musi zawierać wszystkie wymagane dokumenty.
Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć wykonawcy
Wykonawca, musi złożyć następujące dokumenty i oświadczenia:
- Wypełnić druk “Formularz ofertowy” lub przygotować ofertę ściśle wg wzoru – druku załączonego przez zamawiającego – druk stanowi załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
- Upoważnienie – pełnomocnictwo do podpisania oferty – wzór stanowi załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji (jeżeli jest udzielane).
- Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru (KRS lub wypis z rejestru działalności gospodarczej).
- Koncesję na obrót paliwami płynnymi.
Uwaga: prosimy o ułożenie dokumentów w ofercie wg powyżej wymienionej kolejności
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
- Termin składania ofert upływa dnia 23.02.2022 r. o godz. 11.00.
- Ofertę należy złożyć w siedzibie zamawiającego w pokoju nr 1
- Otwarcie ofert odbędzie się dnia 23.02.2022 r. o godz. 11.20 w siedzibie zamawiającego w pokoju nr 1
Tryb otwarcia ofert
- W trakcie otwarcia ofert nie będą otwierane koperty (paczki) zawierające oferty, których dotyczy „Wycofanie”. Takie oferty zostaną odesłane wykonawcom bez otwierania.
- Koperty (paczki) oznakowane dopiskiem „Zmiana” zostaną otwarte przed otwarciem kopert (paczek) zawierających oferty, których dotyczą te zmiany. Po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zmiany zostaną dołączone do oferty.
- Informacje z otwarcia ofert zamawiający przekazuje niezwłocznie wykonawcom, którzy złożyli oferty.
Zwrot oferty bez otwierania
Zamawiający niezwłocznie zwraca ofertę, która została złożona po terminie.
Opis sposobu obliczania ceny oferty
- Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do realizacji niniejszego zamówienia, a wynikające z niniejszej specyfikacji.
- Ceną oferty jest suma wymieniona w formularzu ofertowym przygotowanym zgodnie ze wzorem załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
- Cena jednostkowa oleju napędowego, będzie to cena detaliczna brutto obowiązująca na stacji paliw oferenta – dostawcy, zlokalizowanej w odległości nie większej niż 10 km od siedziby Centrum Usług Wspólnych w Lubaniu – w dniu 09.02.2022 r.
- W czasie trwania umowy będą obowiązywały ceny z dnia zakupu paliwa na stacji, na której ma miejsce tankowanie, przy zastosowaniu stałego upustu – zaoferowanego w formularzu ofertowym.
Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert
- Zamawiający wybierze ofertę na podstawie kryterium oceny ofert określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- Zamawiający dokona oceny złożonych ofert.
- Przy wyborze oferty zamawiający kierował się będzie następującymi kryteriami i wagami:
kryterium cena – 50 %
Maksymalna ilość punktów jaką może osiągnąć oferta w kryterium cena, wynosi 50 pkt.
Punkty będą przyznawane według następujących zasad:
Cena = (cena oferowana minimalna brutto/cena badanej oferty) x 50 pkt.
kryterium najwyższy upust – 50 %
Maksymalna ilość punktów, jaką może osiągnąć oferta w kryterium „najwyższy upust”, wynosi 50 pkt.
Punkty będą przyznawane według następujących zasad:
Najwyższy upust = (upust badanej oferty/najwyższy zaoferowany upust) x 50 pkt.
Zamówienie zostanie udzielone temu dostawcy, który uzyska najwyższą sumę punktów w powyższych kryteriach.
- Jeżeli zamawiający nie może dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych.
- Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
Odrzucenie oferty
- Zamawiający odrzuci ofertę, jeżeli:
- jej treść nie odpowiada treści SIWZ,
- jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
- zawiera błędy w obliczeniu ceny,
- jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
- Oferent nie zapewni przynajmniej jednego miejsca tankowania w odległości mniejszej niż 10 km.
Wybór oferty i zawiadomienie o wyniku postępowania
- Przy dokonywaniu wyboru oferty najkorzystniejszej zamawiający stosował będzie wyłącznie zasady i kryteria określone w specyfikacji.
- Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.
Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający jednocześnie zawiadomi wykonawców, którzy złożyli oferty, o wyborze najkorzystniejszej oferty.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego w tym również warunki płatności
Wzór umowy stanowi załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji.
Unieważnienie postępowania
- Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia lub zmiany warunków postępowania.
- O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich wykonawców, którzy złożyli oferty – w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert podając uzasadnienie.
Rozdział 2. Dodatki
Dodatki – załączniki
Załącznikami do specyfikacji istotnych warunków zamówienia są:
- Formularz oferty – wzór
- Upoważnienie do podpisania oferty
- Umowa wzór
Informacje o możliwości uzyskania dodatków do specyfikacji istotnych warunków zamówienia
Dodatki – załączniki będą załączone do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Specyfikacja wraz z załącznikami i dodatkami jest zamieszczona również na stronie internetowej zamawiającego postępowania.
Informacja o przetwarzaniu danych osobowych
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
- administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Centrum usług Wspólnych Gminy Lubanie, Lubanie 61, 87-732 Lubanie tel. 2513516;
- inspektorem ochrony danych osobowych w Gminie Lubanie jest Pani Katarzyna Chlebosz, kontakt: cuwlubanie@onet.pl, tel. 2513516;
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego Dostawa oleju napędowego do autobusów szkolnych na 2022/2023 rok w ilości do 28000 litrów; Nr postępowania: CUW.271.1.2022 prowadzonym w trybie konkursu ofert;
- odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 i 2018), dalej „ustawa Pzp”;
- Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
- obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
- w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
- posiada Pani/Pan:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
- nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
Załącznik 1
Nazwa i adres
firmy (oferenta)
Centrum Usług Wspólnych w Lubaniu
„Formularz ofertowy“
Nawiązując do ogłoszenia w trybie ogłoszenia ofertowego dotyczącym zamówienia pn.:
Dostawa oleju napędowego do autobusów szkolnych na 2022/2023 rok w ilości do 23.000 litrów.
- Oferujemy spełnienie przedmiotu zamówienia jw., czyli dostawę zakup oleju napędowego do autobusów szkolnych zgodnie z opisem i wyspecyfikowanymi warunkami za cenę:
Lp. |
Nazwa artykułu |
Cena jednostkowa brutto
[za 1 litr ] |
Ilość
[l] |
Upust
(%) |
Cena jednostkowa brutto z upustem
[za 1 litr ] |
Wartość brutto
(cena jednostkowa brutto x ilość) |
Z upustem |
1. |
Olej napędowy |
|
23 000 |
|
|
|
Słownie: |
Oświadczam, że cena zawiera podatek VAT 23%
- Jako miejsce dostawy wskazujemy stację paliw …………………….. (nazwa) zlokalizowaną w miejscowości …………………..………… oraz oświadczamy, że karta paliwowa uprawnia do tankowania na stacjach paliw ……………………………………………..…………(nazwa, sieć itp.),
- Oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze Specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej zastrzeżeń oraz zdobyliśmy konieczne informacje potrzebne do właściwego wykonania zamówienia.
- Oświadczamy, że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na okres 30 dni.
- Oświadczamy, że wybór naszej oferty nie będzie prowadził do powstania obowiązku podatkowego po stronie Zamawiającego, zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć
- Integralną częścią oferty są:
1) ……………………………………………………
2). …………………………………………………..
3). …………………………………………………..
4) …………………………………………………….
5). ……………………………………………………..
……………………………………………….
Podpisy osób uprawnionych
do składania oświadczeń woli
w imieniu oferenta
Załącznik nr 2
……………………………………………..
(pieczęć adresowa firmy wykonawcy)
Upoważnienie
Zarejestrowana nazwa firmy ………………………………………………………………………………………………
Siedziba firmy …………………………………………………………………………………………………………………
Adres firmy …………………………………………………………………………………………………………………….
Telefon firmy ………………………………………………………………………………………………………………….
Miejsce rejestracji lub wpisu do ewidencji …………………………………………………………………………….
Upoważnionym przedstawicielem do uczestnictwa w konkursie ofert, zaciągania zobowiązań finansowych w imieniu firmy, o wartości minimum ceny oferty, podpisywania oferty oraz innych dokumentów związanych z postępowaniem w sprawie udzielenia zamówienia publicznego na Dostawa oleju napędowego do autobusów szkolnych na 2022/2023 rok w ilości do 23.000 litrów i podejmowania decyzji w imieniu firmy jest:
………………………………………………………………………….
Miejsce i data ………………………………………………………
Podpisano (imię, nazwisko i podpis) ………………………………………………………………………………………………
Podpisano (imię, nazwisko i podpis) ………………………………………………………………………………………………
(podpisy osoby lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy w dokumentach rejestrowych lub we właściwym upoważnieniu)
Podpisano …………………………………………………..
(upoważniony przedstawiciel)
Załącznik nr 3
UMOWA (wzór)
Nr …………………………………..
zawarta w dniu ……………………… pomiędzy ……………………………………………….., zwanym dalej „zamawiającym” reprezentowanym przez: ……………………………………………………………..,
a ………………………………………………………………………………………………………………………………..,
zwaną dalej „dostawcą”, reprezentowaną przez:
……………………………………………………………………………………………………………………………………,
Strony zawierają umowę na podstawie rozeznania rynku przeprowadzonego w trybie zapytania ofertowego o wartości szacunkowej poniżej 130000 zł. Podstawa prawna art. 2 ust. 1 pkt. 1 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2021 poz. 1129 z późn. zm.)..
Przedmiot Umowy i miejsce wykonania świadczenia
- W wyniku wyboru oferenta w trybie zapytania ofertowego, przeprowadzonego w dniu …………………., Dostawca zobowiązuje się do wykonania zamówienia polegającego na „Dostawie oleju napędowego do autobusów szkolnych na 2022/2023 rok w ilości do 23.000 litrów” w systemie sprzedaży bezgotówkowej (flota).
- Oferta Dostawcy oraz warunki zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia stanowią integralną część umowy.
- Tankowanie odbywać się będzie sukcesywnie w terminie realizacji zamówienia, na całodobowych stacjach paliwowych, na terenie całego kraju (minimum jedna stacja w każdym powiecie)
- Karta paliwowa (flotowa) uprawnia do tankowania oleju napędowego w stacji/stacjach paliw …………….., zlokalizowanej w miejscowości …..……………(odległość nie większa niż 10 km od siedziby Zamawiającego mierzona do stacji paliw drogami publicznymi).
- Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania ze stacji innych podmiotów zrzeszonych w danej sieci i akceptujących karty paliwowe wydane przez Wykonawcę na warunkach określonych w ofercie.
- Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości zamówienia określonego w pkt. 1 do 70%.
- Paliwo powinno spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U.2015.1680) oraz właściwymi polskimi normami obowiązującymi dla paliw będących przedmiotem zamówienia lub odpowiednio z innymi normami obowiązującymi w chwili dostawy.
- Dostawy będą realizowane na zasadzie doraźnych tankowań w stacji paliw Wykonawcy do zbiorników pojazdów.
- Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania od Wykonawcy dostarczenia dokumentów potwierdzających spełnienie wymogów jakościowych sprzedawanego paliwa.
- Zakup paliw odbywać się będzie przy wykorzystaniu firmowych kart identyfikacyjnych paliwowych wystawionych dla poszczególnych pojazdów Zamawiającego. Karty identyfikacyjne zabezpieczone będą poufnym numerem identyfikacyjnym.
- Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznej identyfikacji terminu i ilości wydanego paliwa z samochodem służbowym, poprzez wydanie kierowcy wydruku, w którym podane będą następujące informacje identyfikacyjne:
- godzina, data, oraz miejsce tankowania,
- numer rejestracyjny pojazdu i numer karty identyfikacyjnej paliwowej,
- ilość i rodzaj pobranego paliwa,
- wartość pobranego paliwa.
- Za wydanie pierwszych kart paliwowych w systemie flota dla każdego samochodu Wykonawca nie pobiera żadnych opłat. W przypadku zwiększenia ilości posiadanych samochodów lub wymiany floty samochodowej albo utraty karty przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnego wystawienia kart dodatkowych lub zamiennych. Koszty związane z obsługą kart paliwowych w całym okresie realizacji zamówienia ponosi Wykonawca.
- Wykonawca musi posiadać stacje paliw spełniające wymogi przewidziane przepisami dla stacji paliw, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. z 2005 r. Nr 243, poz. 2063 ze zm.).
Termin i sposób realizacji
- Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy do ………………………. r.
Cena
- Szacunkowa wysokość wynagrodzenia brutto za wykonanie przedmiotu umowy wynosi …………………………………. zł – czyli ceny ogólnej brutto (przy uwzględnieniu upustu) zaoferowanej w ofercie.
- W trakcie realizacji umowy sprzedaż paliw będzie następowała po aktualnej cenie jednostkowej w dniu zakupu na stacji paliw wskazanej w ofercie (cena na dystrybutorze), pomniejszonej o upust, który wynosi ………………… Upust ten będzie niezmienny przez cały okres trwania umowy.
- Podczas tankowania Zamawiającemu lub osobie przez niego upoważnionej zostanie wydany wydruk potwierdzający dane, o których mowa w § 1 pkt. 13 .
- Wykonawca odpowiada za szkody spowodowane wadami fizycznymi sprzedanego paliwa. W celu naprawienia ewentualnych szkód Wykonawca, po pisemnym zawiadomieniu przez Zamawiającego o podejrzeniu złej jakości paliwa, przeprowadzi postępowanie reklamacyjne. W terminie 14 dni od dnia zgłoszenia reklamacji Wykonawcy wyda decyzję o uznaniu lub odrzuceniu zgłoszonej reklamacji. W przypadku gdy rozpatrzenie reklamacji wymaga zebrania dodatkowych informacji, w szczególności uzyskania od Zamawiającego lub Operatora stacji paliw, Wykonawca rozpatrzy reklamacje w terminie 14 dni od dnia uzyskania tych informacji. W przypadku uznania roszczenia Zamawiającego Wykonawca naprawi szkodę do wysokości udokumentowanej odpowiednimi rachunkami/fakturami.
- Zakończenie postępowania reklamacyjnego u Wykonawcy nie zamyka postępowania na drodze sądowej.
Rozliczenie dostawy
- Zamawiający dokona zapłaty za zrealizowane dostawy, przelewem na konto Dostawcy określone na dostarczonej do Zamawiającego prawidłowo wystawionej fakturze, w ciągu 30 dni od daty wystawienia faktury.
- Zamawiający dopuszcza rozliczenie maksymalnie 2 fakturami zbiorczymi w miesiącu (np. od 1 do 15 dnia miesiąca oraz od 16 do ostatniego dnia miesiąca) wystawionymi po zakończeniu okresu rozliczenia.
- Za termin zapłaty uznaje się dzień, w którym zamawiający polecił swemu bankowi przelać na wskazane w ust. 1 konto kwotę wynikającą z prawidłowo wystawionej faktury.
- Do faktury będą dołączone szczegółowe informacje o transakcjach dokonanych przez poszczególnych kierowców.
Kary umowne i odstąpienie od umowy
- Strony ustalają kary umowne w wysokości 0,2 % ceny ogólnej określonej w § 3, pkt 2 za każdy dzień zwłoki nieterminowego lub nienależytego wykonania sprzedaży i dostawy.
- Dostawca zapłaci ZAMAWIAJĄCEMU karę umowną za odstąpienie od umowy w wysokości 20% ceny ogólnej brutto określonej w § 3, pkt 2, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpi z winy leżącej po stronie dostawcy.
- Zastrzeżenie kar umownych nie pozbawia Zamawiającego możliwości dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kar umownych na zasadach ogólnych kodeksu cywilnego.
- Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w następujących okolicznościach:
- w razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy – odstąpienie od umowy w tym przypadku może nastąpić w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach:
- zostanie ogłoszona upadłość lub rozwiązanie firmy Dostawcy,
- zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Dostawcy,
- w innych przypadkach określonych w KC.
- Za przyczyny, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca nie uważa się remontu stacji, dostaw paliwa na stację, awarii stacji.
Dostawca oświadcza, że:
Prowadzi działalność gospodarczą:
- zgodnie z wpisem do ewidencji działalności gospodarczej …………………………………………….
- jest podatnikiem VAT i posiada numer NIP ………………………………………………………………….
Ustalenia końcowe
- Umowa wchodzi w życie z dniem zawarcia.
- Wszelkie zmiany postanowień umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej podpisanej przez obie strony.
- Sprawy nieuregulowane niniejszą umową podlegają przepisom Kodeksu Cywilnego i Prawa zamówień publicznych.
- W przypadku zaistnienia sporu właściwym miejscowo sądem będzie są właściwy miejscowo dla Zamawiającego.
- Załącznikami stanowiącymi integralną część Umowy są:
- specyfikacja istotnych warunków zamówienia,
- oferta wraz z załącznikami, na podstawie której dokonano wyboru Dostawcy,
- Umowa została sporządzona w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, dwa dla Zamawiającego, jeden dla Dostawcy.
Dostawca: Zamawiający: